top of page

Навчальна робота.

  • На кафедрі викладаються наступні дисципліни: «Архітектурні конструкції», «Конструкції будівель і споруд», «Реконструкція та реставрація об’єктів архітектури», «Конструкції будівель і споруд та їх інженерне обладнання», «Архітектура будівель і споруд», «Інновації в будівництві», «Архітектура промислових будівель», «Сучасні архітектурно-конструктивні рішення висотних будівель», «Основи проектування сучасних енергоефективних будівель».

  • На кафедрі створені дві нові спеціалізації (освітньо-професійні програми): «Реконструкція та реставрація архітектурних об’єктів» (для студентів спеціальності 191 «Архітектура та містобудування») і «Архітектурно-будівельний інжиніринг» (для студентів спеціальності 192 «Будівництво та цивільна інженерія»)

Методична робота.

  • Важливою складовою частиною діяльності кожного викладача кафедри є методична робота, спрямована на підвищення якості підготовки фахівців, що випускаються, вдосконалення освітнього процесу та його контролю, підвищення кваліфікації викладачів. Основну мету методичної роботи колектив кафедри бачить у створенні умов, що сприяють підвищенню ефективності та якості навчального процесу.

  • Основними напрямками методичної роботи є складання

  • проектів нових навчальних, робочих планів напрямів підготовки фахівців;

  • складання робочих програм з дисциплін, що започатковуються, перегляд діючих програм;

  • розробка навчально-програмної документації, необхідної для проведення освітнього процесу, що включає навчально-методичні комплекси з дисциплін:

  • навчальні посібники, конспекти лекцій, посібники до курсових і дипломних робіт, зразки їх виконання, тести для контролю знань студентів; впровадження в навчальний процес нових інформаційних технологій навчання (презентації лекцій, комп'ютерне тестування та ін.);

  • розробка елементів планування процесу вивчення дисциплін, а саме, графіка роботи над курсовими проектами;

  • проведення екскурсій на виробництво;

  • методичне забезпечення виробничих практик, розробку до них пакетів індивідуальних завдань;

  • робота тематичних гуртків.

  • Все це допомагає формувати в процесі навчання компетенцій випускників, їх професійно значущих якостей особистості як фахівців.

  • За останнє десятиліття викладачами кафедри було видано близько 30 одиниць методичних розробок з вивчення різних дисциплін кафедри.

  • Для формування компетенцій, вироблення навичок роботи в колективі студенти залучаються до участі в тематичних професійних конкурсах. Проекти, розроблені під керівництвом викладачів кафедри завойовували призові місц

 Наукова робота.

На кафедрі архітектурних конструкцій виконуються дослідження за науковим напрямками: «Архітектурно-будівельний інжиніринг» і «Реконструкція та реставрація архітектурних об’єктів». Основною метою проведення досліджень є розширення науково-практичної бази з питань, пов’язаних з проблемами модернізації, реставрації, оновлення, енергозбереження будівництва та експлуатації об’єктів сучасної та історичної забудови.

За результатами досліджень співробітників кафедри публікуються наукові статті, виконуються магістерські роботи, викладачі активно беруть участь у міжнародних і вітчизняних науково-практичних конференціях і симпозіумах.

З 2016 року до теперішнього часу викладачами кафедри було підготовлено: близько 200 наукових публікацій, з яких 2 монографії (у співавторстві з іншими кафедрами), понад 90 наукових статей, зокрема: 16 – у наукометричних базах, з них 6 статей, проіндексованих в базах Scopus та Web of Science; 20 статей – у фахових виданнях; 24 статті – у міжнародних виданнях. Викладачі кафедри брали участь в роботі понад 80 науково-практичних конференцій, в тому числі: 50 конференцій, які проходили в Україні, та 30 закордонних конференцій (Німеччина, Італія, Іспанія, Об’єднані Арабські Емірати, Туреччина, Вірменія, Азербайджан, Молдова, Білорусь). Було опубліковано 121 тези доповідей на наукових конференціях.

Активно ведеться наукова робота з залученням студентів до проведення досліджень та підготовки публікацій. Студентські роботи, створені під керівництвом викладачів кафедри були представлені на наступних конкурсах:

Concours International du RéA23 2019, Ecole nationale supérieure d’architecture et de paysage de Bordeaux, France; Міжнародний студентський конкурс RivneVital 2019 на кращу проєктну пропозицію «Урбаністичний та архітектурно-дизайнерський проєкт реконструкції кварталу забудови центральної частини м. Рівне з розробкою багатофункціонального молодіжного культурно-дозвільного комплексу та центру ділової активності молоді)»; Архітектурний студентський конкурс STEEL FREEDOM у номінації: «Створення проєкту соціального офісу з громадською приймальнею міського голови в м. Маріуполь»; І-й Міжнародний молодіжний фестиваль Архітектури ARCHIVISION 2019, м. Дніпро.

Коробко О. О., Закорчемний Ю. О., Єксарьова Н. М здійснюють наукове керівництво аспірантами та здобувачами вищої освіти ступеня доктора філософії.

Виховна робота.

 

Викладачі кафедри Архітектурних конструкції традиційно багато уваги приділяють виховній роботі, виконують обов’язки кураторів академічних груп Архітектурно-художнього та Інженерно-будівельного інститутів, керівників студентських наукових гуртків (товариств) і проблемних груп з метою залучення талановитої студентської молоді до початку наукових досліджень і вдосконалення навичок і компетенцій у обраній галузі. Багато уваги приділяється питанням збереження культурної спадщини України, пам’яток архітектури. Майбутні зодчі і будівельники поповнюють лави членів Українського товариства охорони пам’яток історії та культури.

Організаційна робота.

Співробітники кафедри поєднують викладацьку роботу з виконанням інших обов’язків в Академії. Завідувач кафедри д.т.н., доц. Коробко О.О. є відповідальною особою, що забезпечує діяльність спеціалізованих вчених рад в ОДАБА для атестації здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії; к.т.н., доц. Ю.О. Закорчемний поєднує свою посаду з керівництвом ЦООП Академії, старший викладач Г. С. Варич є заступником директора Архітектурно-художнього інституту, к. т. н., доц. Т. І. Піщева очолює деканат по роботі з іноземними студентами, старший викладач Ю. О. Письмак є редактором газети «Кадри – будовам».

Досягнення кафедри.

Головними досягненнями кафедри її викладачі вважають професійні успіхи наших випускників. Випускники нашої Академії, які проходили навчання на кафедрі, працюють на всіх континентах світу (у Франції, Італії, Великій Британії, США, Австралії, Німеччині, Польщі, Латвії, Росії, Єгипті, Ізраїлі, Румунії, Китаї, Ірані, Лівані, Еквадорі, Туркменістані, Туреччині, Марокко і багатьох інших країнах). Але є і вагомі досягнення самих викладачів кафедри. Наукові досягнення д. т. н., проф. В.А. Лісенка були визнані як в Україні, так і поза її межами. Академік Інженерної академії України Ю.О. Письмак був нагороджений Золотою медаллю ім. М. Підгорного «За видатний внесок у розвиток науки, техніки та інженерної справи» (2012). Великим досягненням став вихід друком у Флоренції монографії “Paleroyal Odessa. Analisi per la pianificazione e la documentazione dell’immagine urbana” («Палерояль Одеса. Дослідження та документування міського простору») (італійською і російською мовами). 228 с., іл. Firenze: EDIFIR-Edizione (ISBN 978-88-7970-734-3) авторів к. арх., професора Н. М. Єксарьової і prof. Sandro Parrinello (2015).  Важливими подіями у житті кафедри стали видання книг: «Архітектура. Хроноеволюція архітектурних форм, конструкцій і матеріалів» (монографія) (автор В. А. Лісенко) (2014),  «Ахітектурно-конструктивні енергоефективні оболонки будівель та споруд» (автори В. А. Лісенко, В. Г. Суханов, Ю. О. Закорчемний, С. Є. Верьовкіна) (2015), «Діагностика, оцінка та методи обстежень» (автори В. Г. Суханов, О. О. Коробко, В. А. Лісенко) (2005), «Прапоротримачі Одеси» (2010) (автор-укладач Ю. О. Письмак). Особливої уваги заслуговує досвід успішного втілення програми міжнародного співробітництва – франко-український проект зі спільної інтегрованої підготовки студентів за напрямом «Архітектура» освітньо-кваліфікаційного рівня «магістр» між Одеською державною академією будівництва та архітектури і Національною вищою архітектурною школою м. Марсель (Франція) з одержанням здобувачами двох дипломів (українського і французького). За успішну реалізацію цього міжнародного проєкту його координатор к. арх., доц. Н. М. Єксарьова на урочистому закритті Другої національної виставки «Інновації в освіті України», у присутності представників 274 навчальних закладів нашої країни, отримала Диплом лауреата та Срібну медаль у номінації конкурсу «Інноватика у вищий освіті». Н.М. Єксарьова також нагороджена Медаллю Фонду Ромуальдо дель Бьянко «За мир в світі серед молоді різних країн через культуру». 

Якорь 1

Профорієнтаційна робота.

 

Протягом усього навчального року в Академії і за її межами викладачами кафедри проводяться різні зустрічі і заходи для здобувачів вищої освіти. Всі зацікавлені запрошувалися на Дні відкритих дверей. У профорієнтаційній роботі зі школярами співробітники кафедри намагаються максимально зацікавити їх у вступі до нашої Академії і допомагають визначитись, який інститут (факультет) максимально підходить для кожного з них. Працюють індивідуально з кожним школярем і його батьками. Викладачі також активно пропагують можливість отримати в ОДАБА другу вищу освіту. Важливою також є робота з професійними ліцеями і коледжами будівельного і мистецького спрямування. Одним з важливих засобів створення позитивного іміджу нашої Академії і професійної орієнтації потенційних абітурієнтів є газета «Кадри – будовам».

Інші види робіт

 Напрямки громадської роботи викладачів кафедри здебільшого пов’язані з їх професійною діяльністю. Деякі з них є членами вітчизняних, закордонних і міжнародних професійних організацій, творчих спілок, академій, співпрацюють з авторитетними громадськими організаціями, беруть участь у реальному проектуванні, науковому консультуванні органів місцевого самоврядування і державної влади, підприємств. Серед організацій, з якими співпрацюють викладачі кафедри – профільні управління Одеської обласної державної адміністрації, Одеської міської ради, Одеська обласна організація Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, Одеське відділення Інженерної академії України, Одеська обласна організація Національної спілки архітекторів України, Національна спілка журналістів України, Національна спілка художників України, Одеська національна наукова бібліотека, Інститут культурної спадщини Республіки Молдова, Академія наук Республіки Молдова, Національна академія наук Республіки Білорусь, Український Національний комітет ICOMOS, Міжнародна федерація з питань збереження культурної і природної спадщини EUROPA NOSTRA, Міжнародна Федерація журналістів (IFJ), Одеський обласний центр української культури, Всеукраїнський центр болгарської культури, Одеський Будинок-музей ім. М. К. Реріха, Одеський Будинок вчених, Національний музей «Чорнобиль» (МВС України), Спілка мариністів м. Одеси, Одеське болгарське товариство, Фонд Ромуальдо дель Б’янко (Флоренція), Університет Павії (Італія), Координаційна рада з питань охорони об’єктів культурної спадщини при Виконавчому комітеті Одеської міської ради.

МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯ

 

Лекції-презентації викладачів-дослідників Інженерно-Будівельного інституту

             Політехнічного університету Валенсії UNIVERSITAT POLITÈCNICA DE       

               VALÈNCIA

    - Professor Luis Palmero Iglesias, Department of Architectural Constructions of the Polytechnic University of Valencia Universitat Politècnica de                 València (UPV) Spain. Welcome October, 26, 2017 Odessa

    - «Green walls «Whim or necessity» sustainable urban resources» October, 26, 2017

            - «La ermita de vera the reuse of architectural heritage to preserve the identity of

             places» October, 27, 2017 Odessa

           - Professor Pedro Gerardo Salinas Martinez, Associate Dean for Degree Projects,

            Polytechnic University of Valencia «Valuation of histroric-artistic buildings»

             October, 26, 2017 Odessa

  • José Ramon Albiol-Ibáñez., Fernandez I. lectures for students in the 

    forum BildTech 2018, Odessa

          -  Prof. José Ramon Albiol-Ibáñez"High Performance Materials for the Cities"

         -  Prof. Luis Manuel Palmero Iglesias "Architecture versus Architecture. Reflections  

             and decisions on built Heritage ", 25/09/2019, Odessa

 

  • Завдяки активній спільній продуктивній праці  професору Університету Павії Сандро Паррінелло (Sandro Parrinello) і професору Флорентійського університету Стефано Берточчі (Stafano Bertocci) присудженно звання «Почесний професор академії», Рішення Вченої Ради, жовтень, 2016;

  • Завдяки активної спільної продуктивної праці  професорам Політехнічного Університету Валенсії Хосе Рамон Албіоль-Ібанез (José Ramon Albiol-Ibáñez) і  Луіс Пальмеро Іглесіас (Luis Palmero Iglesias) присуджено звання «Почесний професор академії», Рішення Вченої Ради протокол №8 від 4 квітня 2019 р.

Важливі організації та партнери кафедри

photo1629380578.jpeg
photo1629380578.jpeg
bottom of page